İstanbul, Türkiye
+90 (216) 621 2112
info@azeotomasyon.com

14-15 Kasım 2019 | Staubli CMR Etkinliği

Görüntü İşleme ve Boyutsal Ölçüm Çözümleri

14-15 Kasım 2019 | Staubli CMR Etkinliği

Sizleri STAUBLI Robotics ve AZE Otomasyon ortaklığı ile hazırlanan CMR (Coordinate Measuring Robot) Etkinliği’ne davet ediyoruz.

Etkinlik 14 ve 15 Kasım tarihlerinde, İstanbul Tuzla OSB (İTOSB) Staubli tesislerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Detaylar için…

CMR (Koordinat Ölçüm Robotu) Nedir?

CMR, herhangi bir izleyiciye ihtiyaç duymadan; sadece robot, lazer tarayıcı ve yazılımdan oluşan bir otomasyon sistemidir. Robotu izleyecek bir ekipmana ihtiyaç duyulmadığı için kamera ile tarayıcı arasına giren objeler sorun teşkil etmez ve en fazla erişim kabiliyeti ile sistem kullanılabilir.

METROLOG yazılımı, robotu doğrudan kumanda ettiği için robot yazılımını bilmenize gerek yoktur. Metrolog X4, robotun tüm hareketleri ile birlikte tarama fonksiyonlarını ve robot yörüngelerini kolaylıkla programlayabilir. CAD üzerinden ya da XYZ konumlarını girerek programlama kolaylıkla yapılabilir.

STAUBLI sınıfının en hassas robotu olduğu için robot pozisyonlamasına güvenerek hassas ve doğru bir ölçüm yapabilirsiniz. Staubli aynı anda hem lazer tarama hem de dokunma özelliği ile probu aynı parça üzerinde hassas bir şekilde kullanmaya uygundur.

AZE Otomasyon, 2017 yılında Dünya’da ilk kez izleyicisiz ve etiketleme ya da benzeri bir ekipman kullanmadan, lazer tarama ve dokunmatik probu bir arada kullanabilen sistemi ülkemizde satışını gerçekleştirmiş ve devreye almıştır.

 

Translate »